Nasza okolica - wydarzenia - Rajd Arado 2016 - Jelenia Góra

Jest maj 1945 roku! Nad Jelenią Górą i Karkonoszami powoli zapada zmrok. W mieście trwa odwrót ostatnich niemieckich jednostek. To oddziały osłonowe, które zabezpieczają wywóz złota, kosztowności oraz zrabowanych w całej Europie skarbów daleko w góry. W kamienicach instalują się strzelcy wyborowi, których zadaniem jest opóźnianie akcji zajmowania miasta przez wojska koalicji antyhitlerowskiej.

Wieść o drogocennym transporcie, który niebawem zniknąć ma w Karkonoszach dociera do…

Tak rozpoczyna się opowieść, którą przedstawią rekonstruktorzy uczestniczący w Rajdzie Arado 2016! Pierwsza odsłona wydarzenia nastąpi 2maja 2016 roku o godz. 19.00 w przestrzeni ulic 1 Maja, Marii Konopnickiej i Placu Ratuszowego w Jeleniej Górze. (początek przy siedzibie JCK przy ul. 1 Maja)

Wieczorne spotkanie to tylko wstęp do pikniku historyczno-lotniczego,który odbędzie się we wtorek, 3 maja na lotnisku Aeroklubu Jeleniogórskiego. Wydarzenie połączone jest z obchodami 70. rocznicy funkcjonowania Aeroklubu Jeleniogórskiego, a w programie obok wspaniałej inscenizacji nie zabraknie prezentacji oryginalnych samolotów z okresu II wojny światowej. Wielki finał Rajdu to 30 zabytkowych pojazdów wojskowych, oryginalne samoloty z czasów II wojny światowej i ponad 200 pasjonatów historii z kraju i zagranicy.

źródło: http://konik.pl/rajd-arado-2016---jelenia-gora,1336.html
fot. SQ6NZR
Kreator stron www - szybka strona internetowa